Meditācijas

Meditācijas

Meditāciju kurss - apgūsim dažādas meditāciju, pranajamas un vizualizāciju tehnikas! Par laikiem un iespējām kontaktēties ar Ilzi Selecku (29141111)

 

__________________________________________________________________________________

Meditācija  (latīniski meditatio – pārdomāt, apjaust) ir veids kā cilvēks apzināti rada telpu savam garam vai kādam no tā izpausmes formām. Ir dažādi meditācijas veidi, kas ietver gan aktīvu gan pasīvu , vadītu un brīvi plūstošu meditāciju. Vēdiskā izpratnē meditācija iespējama tad, kad gars apklusina un atbrīvo visas savas maņas (redzi, dzirdi, garšu, tausti un smaržu) un prāts tādejādi netiek noslogots analizējot piegādāto informāciju no materiālās ārpasaules, bet gan koncentrējas uz iekšējo būtību. Kā starpstadija šādai koncentrācijai ir meditācija uz kādu reālu objektu ārpasaulē: sveci, koku, debesīm, dievišķās inkarnācijas attēlu, apgaismotu personas attēlu. Spēja 100% koncentrēties uz objektu materiālā pasaulē ir viens no priekšnoteikums spējai koncentrēties uz savu iekšējo būtību. 

Meditācijas tehnikas  Trigunas centrā balstās uz jogas mācības , vēdisko psiholoģiju un personisko pieredzi, kas radusies daudzu gadu meditāciju pieredzē ar dažādiem skolotājiem un skolniekiem. Savā darbā izmantojam visdažādākās  tehnikas, lai aizietu līdz meditācijai: lūgšanas, mantras, tautas dziesmas, jogas asanas, dejas, klusumu. Svarīga ir vēlme saprast un iemīlēt sevi, iecietība, nevis ārējais veidols un forma. Meditāciju tehnikas pamatus piedāvājam apgūt sākot ar ājurvēdas kursiem, kuri notiek reizi gadā rudenī. Kursos iepazīstam visu par savu ķermeni un tā vajadzībām, kā arī ar vēdiskās filozofijas pamatiem par ķermeņa, gara un dvēseles harmonijas likumiem. Ja ir zināšanas par dzīves pamatlikumiem,  kursantiem piedāvājam apgūt  padziļināti dažādas meditācijas tehnikas gada garumā.
Katrs mēs esam unikāls, neatkārtojams Dieva bērns – ceļš līdz sevīm ir katram tikpat unikāls un vienreizējs.

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies). Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.
Piekrītu