Marmas un Meridiāni

Ājurvēda un Ķīniešu medicīna - divas sistēmas, kas attīstījās paralēli viena otrai, stāsta par ķermeņa meridiāniem, punktiem - marmām, kā un kāpēc ir svarīgi zināt šo informāciju. 

Ājurvēdā marmas attīstījās kā daļa no kaujas mākslas  - noteiktu marmu ievainojot var nogalināt un pareizi iedarbojoties, var dziedināt un uzlabot dzīves kvalitāti. Iedarbojoties uz aprakstītām 117 marmām mēs varam atbrīvot  sastāvējušās emocijas, kas veidojas tieši zem marmas kā mazi kristāliņi. Sāpes marmas vietā ir ķermeņa signāls - šeit ir vāja vieta, netīrība, nav harmonijas - īpaši tajos orgānos, par ko šī marma atbild. Iedarbojoties uz marmu uzlabo audu uguni (dhatu agni), dedzina šūnās esošos toksīnus (AMA) un atbrīvo, jau pieminētās, emocijas. Iedarbojoties mērķtiecīgi uz marmām mēs varam panākt lielāku efektu organisma attīrīšanai un harmonizēšanai - strādājot gan profesionāli - gan arī ģimenē. Ļoti svarīgi marmas terapijas laikā ir strādāt nevis no EGO pozīcijas, ka MĒS izdziedēsim ķermeni, bet gan no mīlestības pozīcijas - ka cilvēks pats, sajūtot impulsu ko mēs iedodam ar savu pieskārienu un prānas plūsmu, spēj izdziedēt sevi.

Meridiāni ir kā upes gultnes, tie plūst cauri ķermenim - viena grupa (6) no augšas uz apkašu jeb no apziņas uz matēriju (YANG kanāli) un otra grupa (6) no matērijas uz sirdi jeb YIN kanāli. Papildus tam ir vidējais meridiāns - kas plūst pa ķermeņa vidu. Saistībā ar meridiāniem ir vidēji 75 Marmas, kas atbilst precīzi akupunktūras punktiem pēc ķīniešu medicīnas. Savienojot izpratni par plūstošajiem meridiāniem un galvenajām Marmām mēs spējam dziednieciski iedarboties uz cilvēka pašreģenerācijas sistēmu. 

Kursa ietvaros ir 2 daļas, apmācību laikā būs nedaudz teorijas, bet daudz prakses: 

Pirmajā daļā apgūsim (11,12 aprīlis) : Svarīgākās Marmas - Staphani, Ajna, Hridaja, Basti utt. kā arī Urīnpūšļa, Žults pūšļa, Kuņģa (Yang), Plaušu, Perikarda un Sirds meridiānus (Yin) un ar šiem meridiāniem asociētās MARMAS. 

Otrajā daļā (septembrī): Kā strādāt ar pacientu, Liesas, aknu, nieru, tievās zarnas, resnās zarnas un trīskāršā sildītāja meridiāni un ar to asociētās marmas. 

Starp abiem kursiem obligāti ir praktiskie treniņi - kas ir pēc Jūsu pašu izvēles atvēlēts vakars vai rīts, ar kādu no kursa. Ērtībai piedāvājam telpas 4dienu un 5dienu vakaros vai pēc norunas arī citos laikos. Praktisko treniņu laikā pie mums Trigunā pamācīs arī Guna, kā arī atbildēs uz Jūsu jautājumiem. 

Kursu vada Dr.Guna Vilks un par spirituālo vadību atbild Ilze Selecka 

Pieteikties: guna.selecka@gmail.com

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies). Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.
Piekrītu