Mūmijs jeb Šiladžits

Šis melnais, lipīgais un cietais preparāts jau gadsimtiem tiek izmantots ārstēšanai. Ājurvēdā tas tiek efektīvi izmantots lai atjautonu uroģenitālo sistēmu.  Shiljadžits nozīmē - "Dieva nektārs", to pārdod attīrītā veidā un gatavu lietošanai. Aprakstīsim sīkāk, kāda ir šī preparāta iedarbību. 

 

 

 

Rasa (garša) - penetrējoša, rūgta, sāļa, astringenta

Vīrja (enerģija) - karsējoša

Vipaka(pēc gremošanas efekts) - asa

Guna(īpašības) sausa, smaga

Došas efekts - VPK=, ja lieto vairāk kā 12g dienā P+

Dhātu (audi) - visi audi

Srotas(knāli) - urīnceļi, nervi, reproduktīvie 

Indikācijas

Urīnceļi un reproduktīvā sistēma

Tas pa taisno dodas uz urīnceļu kanāliem (mūtravahasrotas) un dziedē urīnceļu slimības - sāpīga urinācija, cistīts, nierakmeņi, nesatruēšana un glikozūrija. Prostatīta gadījumā šiljadžits palīdz atbrīvot stagnāciju (kaphas īpašība) un sāpes, ko izraisa palielināta Vata doša. Šiljadžits palīdz atjaunot apana vāyu plūsmu iegurnī. Tas palīdz arī stabilizēt reproduktīvo audu veselību, kā priekšlaicīga ejakulācija, spermatrorrhoea, impotence un spermatūrija. Tas stiprina visu reproduktīvo sistēmu un tonizē dzimumaudus. Sieviešu reproduktīvā sitstēmā palīdz atjaunot hormonālo līdzsvaru, mazina neauglību, neregulāras un sāpīgas mēnešreizes kā arī mazina PMS simptomus. 

Diabēts un liekais svars

Šiljadžita aktīvās daļas spēj mazināt taukaudu daudzumu (medas-dhatu) un uzlabot ūdens vielmaiņu ķermenī, balansē hiperglikēmiju (palielinātu cukura līmeni asinīs). Šiljadžitam piemīt "skrāpējošs" efekts, tāpēc tas var palīdzēt samazināt lieko svaru - ja tas tiešām ir nepieciešams, piemēram, ja ir risks saslimt ar otrā tipa cukura diabētu. 

Asinis un kauli 

Šiljadžitam jeb mūmijam piemīt specifiska piesaiste asinīm - tas spēj normalizēt dzelzs deficītu, augstu holesterīna un cukura līmeni. To izmanto efektīvākai kaulu dzīšanai pēc lūzumiem, kā arī pie osteoporozes - kaulaudu samazināšanās. 

Ājurvēdiskā iedarbība

Rasayāna - atjauno un reģenerē taukaudus, kapha došu un urīnceļu sistēmu,

Vājīkarana - palielina seksuālo potenci

Medhya - uzlabo intelektuālo darbību

Mūtrakrcchraghna - mazina sāpīgu urināciju

Apasmaromādaghna - mazina nervu sistēmas slimības

Medohara - samazina taukaudu daudzumu

Sandhānīya - Dziedē lauztus kaulus

Chedana - "izkasa" akumulētos toksīnus no audiem un kanāliem. Tas kopumā uzlabo vispārējo pašsajūtu un imunitāti. 

Tridosaghna - samazina visas trīs došas. 

Piebildes

Tas kā veidojas Šiljadžits īsti nav skaidrs, bet sakot, ka tas veidojas no neskaitāmiem faktoriem - lateksu saturošiem augiem, lokālās vides, temperatūra, mitrums un ģeoloģiskā akmens struktūra, no kurienes tas veidojas. To atrod kalnos gan Āzijā, gan Eiropā. Tāpēc ir mainīgas tā kvalitāte un aktivitāte. Mūmija specifiskā iedarbība (prabhāva) ir spēja ārstēt jebkuru slimību, ja to efektīvi kombinē ar citiem preparātiem (laicīgi uzsākot terapiju). Labas kvalitātes šiljadžitam nav jādūmo, ja to aizdedzina. 

Garīgā nozīme 

Šiljadžits ir melns, ārkārtīgi lipīgs un staipīgs - tas ataino vistumšāko un visgrūtāk izkustināmo dabu mūsos. Urīnceļi, reproduktīvā sistēma vēdiskajā astroloģijā jāmeklē 8 mājā (bhavā) - kuras simbols ir "melnais caurums". Jo šeit ir visa mūsu apslēptākā, nezināmākā un pati neparastākā daba. Tā melnā struktūra, kas piemīt šiljadžitam ir spējīga penetrēt līdz pat dziļākajiem un apslēptākajiem mūsu slāņiem, lai atbrīvotu mūsos visu lieko, lieko, kas traucē sajust sevī sirds mīlestību un mūžīgo dvēseli. 

Lietošana

Tabletes - 2-3 tebletes, 3 reizes dienā. vai 500 - 5 g dienā. Caraka Samhita rekomendē lietot ne vairāk kā 12 gramus dienā. Jānorāda gan, ka mūsu klimatiskajos apstākļos tāda deva būs pārāk liela. Lai sasniegtu maksimālo efektu konkrētu slimību ārstēšanā, konsultējaties ar speciālistu, jo iespējams ir nepieciešams kāds papildus preparāts (īpaši labi prostatītam kopā ar gokšura, tūskām kopā ar punarnavu, reproduktīvai sistēmai kopā ar aswaghandu vai šatavari utt.)

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies). Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.
Piekrītu