Šuslera minerālsāļi

Vācu ārsts Dr. Wilhelm Heinrich Schuessler 19.gadsimtā atklāja efektīvu metodi, kā ķermenim efektīvi uzņemt trūkstošās minerālvielas, tagad to var arī iegātāties Latvijā.
12 minerālvielas darbojas kā funkcionāli un uzbūvējoši potencēti līdzekļi starpšūnu telpā, šūnu membrānās un šūnās. Bioķīmisks process, atšķirībā no homeopātijas, kur līdzīgs ārstē līdzīgu, šeit trūkstošās minerālvielas tiek papildinātas. Visas šīs minerālvielas ir ķermenī dabiski atrodamas. Lielākā daļa minerālvielas tiek potencētas (atšķaidītas) D6, dažas D12 – pēc tā, kādā potencē ķermenis to labāk absorbē. Latvijā pašreiz šie līdzekļi ir nopērkami homeopātiskā aptiekā tablešu veidā


Nr. 1 CALCIUM FLUORATUM (D12)
Funkcija: nodrošina elastību visā ķermenī un domāšanā kā arī palīdz atjaunot sākotnējo formu
Nodrošina funkcijas: smadzenēm, acīm, sirdij, plaušām, nierēm, kaulu apvalkiem, muskuļiem un cīpslām, ādai
Diagnoze pēc sejas: sarkanmelna vai brūngani melna nokrāsa, sevišķi iekšējos acu kaktiņos, iespējams arī ap visu aci. Tūskainas rievas ap aci, ‘izvagota’ mēle
Sūdzības : muskuļu sabiezējumi, plaisājoši nagi, pēdas, rokas. Ādas elastības trūkums (arī pie grūtniecības un dzemdībām). Traucēta komunikācija starp labo un kreiso smadzeņu puslodi (mācīšanās grūtības, atmiņas vājums). Vēnu vājums. Drosmes trūkums uzsākt ko jaunu, palīdz atbrīvot apslāpēto enerģiju.


Nr. 2 CALCIUM PHOSPHORICUM (D6)
Funkcija: uzbūvēt, stiprināt, atslābināt, sasildīt
Nodrošina funkcijas: kauli, asins, dzimumšūnas, aknas, vairogdziedzeris, dziedzeri
Diagnoze pēc sejas: bāla, iekritusi, balta mēle, salda garša mutē
Sūdzības: Kaulu trauslums (vecumā, augošiem bērniem). Uzlabo asins recēšanu, pie ilgstošiem krampjiem. Miega traucējumi (starp 1 un 2 naktī). Nomierina sirdi (pie sirds „skriešanas” ), tiem kam vienmēr auksti. Nevar atrast savu serdi: kas es esmu, ko vēlos?


Nr. 3 FERRUM PHOSPHORICUM (D12)
Funkcija: uzbūvēt un funkcionēt, atvairīt infekcijas – palīdzības līdzeklis pie sākotnējiem iekaisumiem
Nodrošina funkcijas: Muskuļšūnas, asins, smadzenes, enkokrīnie dziedzeri vairogdziedzeris un aizkunģis, zarnu sieniņas.
Diagnoze pēc sejas: sarkani vaigi, ausis, vienmēr ar paaugstinātu temperatūru. Melnbrūni iekrāsots pie deguna pamatnes. Tīra, gluda, gaiši sarkana mēle.
Sūdzības: pie temperatūras līdz 38,5. Saaukstēšanās, iekaisumi – pirmās saslimšanas stadijas līdzeklis (pirmās 3 dienas). Pie svaigām rētām, izmežģījumiem, saspiedumiem. Ja pie sildīšanas sāpes palielinās un aukstumā samazinās. Pie aizcietējumiem un caurejas. Pavairo muskuļu spēku (pievada skābekli). Psihiski: ja pa daudz informācijas, ko nevar ‘sagremot’. Citu kritizēšana.


Nr. 4 KALIUM CHLORATUM (D6)
Funkcija: Dziedzeru līdzeklis, otrā iekaisumu stadija, gļotādas
Nodrošina funkcijas: pārsvarā smadzenēm, nerviem un muskuļaudiem, sarkanie asins ķermenīši, bronhi
Diagnoze pēc sejas: pienīgi zila vai pienīgi sarkanīga sevišķi apakšējai un augšējai plakstiņa daļai, augšlūpai vai visai sejai. Biezpiena bāls, biezi balti aplikta mēle, var būt pietūkusi.
Sūdzības: palīdz šūnai elpot un veicina šūnas vielmaiņas procesus. Visi iekaisīgie 2.stadijas iekaisumi, sevišķi pie tūskām. Palīdz pēc vakcīnām, narkozes un citu ķīmisku ārēju iedarbību seku mazināšanai. Alkohols, par daudz piena produktu, ārejo starojumu iedarbība (kompjūters utt.) patērē daudz Kalium chloratum. Psihiski: man viss līdz kaklam… Vaino citus - bet nespēj uzlabot sevi!


Nr. 5 KALIUM PHOSPHORICUM (D6)
Funkcija: enerģiju dodošs, nervus spēcinošs, antiseptiķis
Nodrošina funkcijas: smadzenes, nervi, asins, muskuļi
Diagnoze pēc sejas: pelēka nokrāsa ārejos acs kaktiņos, tukšs, skumjš acu skatiens, apātija. Mēle kā ar sinepēm nosmērēta, brūngani aplikta, sausa, pūstoša mutes smaka.
Sūdzības: pie temperatūras virs 38,5. Dod arī zemākās temperatūrās, ja ir novērota apātija un vai delīrija stāvokļi. Izvada indes. Kā nervu līdzeklis: skumjas, klaustrofobija, nervozas galvassāpes, garīgas pārpūles, nervoza sirds vājuma, nervoza bezmiega. Labi palīdz pie muskuļu paralīzes un vispārējā muskuļu vājuma (kopā ar Nr.3 Ferrum phospharicum). Pie smirdošas vēdera izejas, flatulences un smakojošiem sviedriem (kopā ar Silicia). Ja nespēj koncentrēties. Psihiski: bailes, depresija, izsīkums, nav dzīvesprieka un spēka. Dod spēju atkal iemīlēties dzīvē un cilvēkos!


Nr. 6 KALIUM SULFURICUM (D6)
Funkcija: pamatlīdzeklis ādai , hroniski iekaisumi, skābekļa izmantošana šūnā.
Nodrošina funkcijas: gļotādas, āda, aknas, liesa, tievā un resnā zarna, vielmaiņa, venozā apasiņošana
Diagnoze pēc sejas: brūna krāsa A formā no deguna gala līdz pat zodam, arī uz vaigiem, zoda un ap acīm. Dzeltenīgs mēles aplikums, viss zaudējis garšu.
Sūdzības: Pie trešās iekaisuma stadijas, kad vajag visu atjaunot un izvadīt ārā – atindēšanas procesos. Muskuļu spazmas, smagi locekļi, apdullums, nav prieka ko darīt. Kafija un cigaretes ir Sulfuricum zagļi! Psihiski: Spēt piedot citiem pagātnes kļūdas un aizmirst pāridarījumus.

Nr. 7 MAGNESIUM PHOSPHORICUM (D6)
Funkcija: Impulss, atslābums
Nodrošina funkcijas: smadzenes, kaulu smadzenes, zobi, sirds, zarnas, aizkuņģis, vairogdziedzeris, nieres, nervi un muskuļaudi
Sejas diagnoze: maigs sārtums galvenokārt deguna apvidū, arī visa seja, kaunīgs sārtums
Sūdzības: visas ķermeņa ritmiskās funkcijas: elpa, sirds, zarnas. Visas asās sāpes ar lokalizācijas maiņu, kuras piespiežot vai sildot mazinās. Pamatlīdzeklis veģetatīvai nervu sistēmai: visu veidu krampji, galvas sāpes, migrēna, nieru, vēdera, žults, urīnpūšļa kolikas. Sirds ritma traucējumi, trīces, nervozas niezes. Palīdz pie dzemdībām – šusler sāļi atbalsta dzemdību gaitu (pretēji parastajiem magnēzija preperātiem). Karstā ūdenī labāk darbojas. Magnesium zagļi: kafija un šokolāde! Psihiski: ja viss vairs nefunkcionē automātiski un rodas stress un kauns, nervozums.

Nr. 8 NATRIUM CHLORATUM (D6)
Funkcija: ķermeņa šķidrumu regulācija
Nodrošina funkcijas: visi audi, skrimšli, kuņģis un nieres
Sejas diagnoze: želejveidīgs spīdums, sevišķi acu plakstiņos, uzpūsts, paplašinātas poras ar lielu atvērumu. Mēle ar balti gļotainu aplikumu vai bez aplikuma.
Sūdzības: ūdens vielmaiņas traucējumi: vēlme pēc sāls. Potencēti uzņemot – regulējas daudzums. Pie apdegumiem. Atjauno skrimšļus. Garšas pazūd. Psihiski: domas kā netīri ūdeņi.


Nr. 9 NATRIUM PHOSPHORICUM (D6)
Funkcija: atskābināšana, tauku vielmaiņa
Nodrošina funkcijas: asinsšūnām, muskuļu, nervu un smadzeņu šūnām, šūnas šķidrums
Sejas diagnoze: taukains spīdums: uz deguna, pieres, zoda, melnas poras, dzeltenīgs mēles aplikums, sevišķi mēles pamatnē, skāba vai rūgta garša mutē.
Sūdzības: Tīra asini no skābuma pārmērības. Grēmas, acu traucējumi (punktiņi rādās utt) , netīra āda. Podagra, artrīts, artroze, akmeņu veidošanās. Neiralģiskas sāpes. Jāpārbauda un jāmaina diēta! Par daudz saldumi, gaļa, olas, siers, zivs, tauki, kafija, alkohols un stress. Psihiski: sievišķais mēness faktors – sargājošs, pacietīgs, kopjošs un vīrišķais pols : spēks un evolūcija, uguns . Skābes un sārmi – harmonija.

 

Nr. 10 NATRIUM SULFURICUM (D6)
Funkcija: Izvadīšanas līdzeklis, inžu izvadīšana
Nodrošina funkcijas: ķermeņa šķidrumi, aknas, žults
Sejas diagnoze: zaļgandzeltena nokrāsa pieres daļā, deniņi, vaigi. Zili violets deguns un vaigi, zaļi dzeltens mēles aplikums, rūgta, ziepjaina vai sēra garša mutē, deg kā pipari
Sūdzības: Kopā Natrium chloratum rūpējas par ūdens vielmaiņu ķermeņa šķidrumos. Natrium Chloratum par ūdens uzņemšanu, bet natrium sulfuricum par liekā ūdens izvadīšanu. Pielieto pie tūskām. Pie aukstiem sviedriem un drebuļiem. Atbalsta visu uroloģisko sistēmu. Palīdz izvadīt alkoholu. Pie aizcietējumiem, caurejas, smiltis nierēs, reimatisma. Psihiski: palaist vaļā visu to, kas nav vajadzīgs vai lieks.


Nr. 11 SILICIA (D12)
Funkcija: funkciju un ķermeņa saturēšana, tīra saistaudus, nervu līdzeklis
Nodrošina funkcijas: visos audos, arī orgānos, saistaudos, nervos, matos un nagos, virspusējā ādas slānī
Sejas diagnoze: Seja kā nopulēta, var būt tikai uz deguna. Izteikti acu riņki. Pār aci pārkāries plakstiņš. Brūns gļotains mēles aplikums. Sajūta, ka uz mēles mati.
Sūdzības: Saistaudos: funkciju traucējumi fascijās, cīpslās utt. Hiperjūtība. Strauja novecošanās. Līdzeklis, kurš dara jaunu un skaistu, jo atbild par ādas tvirtumu un stingrību. Ja ķermenī ir daudz skāba, ir liela vajadzība pēc šīs vielas. Uzlabo matus (izkrišana, lūst), nagus (trausli), novērš grumbas. Palīdz izvadīt toksīnus no nervu sistēmas (gaismas un skaņas jūtīgums un raustīšanās pirms iemigšanas!) Regulē sviedru izdali, ja ir smirdīgi sviedri. Pie furunkuliem, pūžņošanas procesiem un ātriem nogurumiem. Psihiski: komunikācijas un organizācijas līdzeklis. Spēja norobežoties.


Nr. 12 CALCIUM SULFURICUM
Funkcija: Gļotādu tīrīšana un aizsardzība, šūnu membrānas veselība
Nodrošina funkcijas: aknas, žultspūslis, sirds, smadzenes, liesa, muskuļi, un sevišķi gļotādas tīra
Sejas diagnoze: dzeltenīgi – bāli- pelēka seja , pelēki netīra, vecuma pigmenti. Mēle aizmugurē kā ar māliem, sāpīga.
Sūdzības: visu ko vajag attīrīt un sargāt. Pie pūžņojošiem procesiem kopā ar Silicia, svarīgi – kad strutas sāk atdalīties. Stiprina dzimumšūnas, palīdz pie neauglības. Visu veidu sastrutojumi. Psihiski: radīšanas līdzeklis, radošums visās jomās!

Lietošana:

Dienā var tikt kombinēti līdz 4 preparāti. Prevencija un hroniskas slimības: Pieaugušie 5-8 tabletes dienā. Bērni no 6-12: 4-6 tabletes dienā. Bērni līdz 6 gadi: 2-3 tabletes dienā. Var lietot ilgākus laika periodus.
Akūtos gadījumos: 2-3 minerālvielas sajaukt ¼ glāzes karstā ūdenī un dzert ik pa 15 līdz 30 min.Lietojot Mangnesium phosphoricum nepieciešams ūdeni izvārīt. Pieaugušie: 10-12 tabletes no katras minerālvielas. Bērni no 6-12 gadi: ¾ no pieaugušo dozas. Bērni līdz 6 gadi ½ no pieaugušo dozas. Zīdaiņi: 1 tablete pulvera veidā uz mēles, vai sajaukt ar vārītu ūdeni, vai ārīgi lietot (pievienot piemēram Baha ziedu krēmam). Akūtos gadījumos svarīgi daudz dzert, lai viss izvadītos, kam jāizvadās, lai ir jaunajam kur ieņemt vietu.


Dažas kombinācijas:


Vakara klepus: kalium sulfuriucim, rejošs: calcium phosphoricum , ferrum phosphoricum . Brīvs, ar sāpēm krūtīs: Natrium sulfuricum. Mokošs, sauss: ferrum phosphoricum
Imunitāte: Ferrum pfhoshpricum, Natrium phosphoricum, Natrium sulfuricum
Rīšanas bads: Magnesium phosphoricum , ja +slāpes Natrium chloratum , pēc ēšanas: kalium phoshporicum
Herpes: no stresa: 15 tabletes dienā Magnesium phosphoricum , ja no ēdiena (pitta!) Natrium chloratum un natrium sulfuricum.
Enerģijas trūkums: Nr.3, Nr.5, Nr.8
Vēdera pūšanās: Nr. 3, Nr.7, Nr.9, Nr.10
Asinsspiediens: paaugstināts: Nr.1, Nr 2, Nr.9, Nr.7. Zems: Nr.5, Nr7
Šos preparātus var lietot iekšķīgi, var gatavot krēmus (piem. Baha ziedu krēmu ņemt kā pamatu) pārbaudīts grūtniecēm, ja ir krampji ar Magnesium + krēms; vai sabiezējumi: nr. 1 + krēms iesmērēt ilgstoši. Informācijai izmantoju Christine Kellenber un Richard Kellenberger grāmatu : Schuessler-Mineralstoffe. Lai izdodas pilnveidoties ar minerālvielām!!!

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies). Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.
Piekrītu