Lagna - personība

Sanskritā lagna, tulkojumā - ascendents. Astroloģijā to analizē pēc dzimšanas laika, pēc lagnas nosaka cilvēka fizisko izskatu, personību un uzvedību. Ja jūs nezināt savu dzimšanas laiku, var skatīties arī pēc Chandras - chandra lagna vairāk raksturos Jūsu emocionālo dabu. Vēdiskā astroloģija vairāk balstās uz lagnas un chandras - mēness personības raksturojumu, mazāk uz suryas - saules raksturojumu. (Tāpēc, ja jums saule ir vērsī pēc rietumu astroloģijas, šis apraksts īsti nederēs.)Mesha – Auna ascendents 

Mesha ir pirmā zodiaka zīme, un tā parāda dinamisko un vīrišķīgo Mangala - Marsa dabu – izpaužot sevi ārēji, agresīvi. Runājot par agresivitāti, tas nenozīmē, ka tie vienmēr ir dusmīgi un nežēlīgi, drīzāk viņu dzīvesveids ir ļoti ātrs un pilns ar motivāciju, dinamiku. Mangala vīrišķā daba Mešai liks pieņemt daudzus ārējos izaicinājumus, tiem var piemist sacensību daba, ne tikai sportā un aktivitātēs, bet arī vienkāršās sarunās un dzīvē kā tādā. Šis entuziasms un iekāre dzīvot ir ļoti svarīgi viņu izaugsmes procesam. Īstais Mešas spēks ir viņu bērnišķīgais entuziasms, ka neskatoties uz notiekošo, viņi var atgriezties atpakaļ un sākt no jauna, ar jaunu entuziasmu, tīri apbrīnojami. Viņu vadošā planēta Mangala, pārvalda arī 8 māju, kur ir daudz augšā lejā, lūzumi un pārmaiņas, pēkšņas katastrofas un tāpēc Mešas pilnīgi saprot, ka šis entuziastiskais stress ir dzīves sastāvdaļa un neskatoties uz visu, viņi iet tālāk un cīnās līdz uzvarai. Mešas moto dzīvē varētu būt par to, ja Tev nākas pagatavot omleti, ir jāpārsit dažas olas, tāpēc Mešas vienmēr mēģina atrast veidus kā dzīves situācijās taisīt omletes, sasitot pa ceļam samērā daudz olas. Mešām ir jāiemācās kultivēt vairāk pacietības, mācīties sadarboties ar apkārtējiem cilvēkiem tā kā to spēj darīt Tulas, tāpēc Mešas to bieži mācās no partneriem, kas parasti vairāk uzmanību pievērš komunikācijai ar apkārtējiem, pēc iespējas mazāk vēloties sāpināt apkārtējos. Visi mērķi un entuziasms ko Mešas vēlas sasniegt un parāda pasaulei, sastopas ar pretestību kad tie izturas autonomi un uzvedās kā diktatori, kam nerūp apkārtējo labvēlība. Tieši tāpēc integrējot Tulas vēlmi pēc harmonijas, ir ļoti svarīgi, kolīdz viņi to apgūst, viņi kļūst par entuziastiskiem un kaislīgiem dabas cilvēkiem, kas spēj novērtēt apkārtējo cilvēku harmonisku esamību mūsu dzīvē – mazāk domājot par to ko un kad mēs varētu šoreiz uzveikt un uzvarēt.
Mešas pārvalda galvu, kas parāda, ka Mešas vienmēr seko savai iedvesmai galvā, līdz pat tam, ka viņi var “iesprūst” kopā ar ideju savā galvā, bet lai paliek. Viņiem ir grūti iejusties situācijās, tāpēc viņi var nejauši tikt atslēgti no savas sirds. Tāpēc, lai vienmēr sekotu savai galvai, viņiem vajadzētu pievērsties vairāk jūtīgai attieksmei pret dzīvi, kombinējot to ar savu entuziastisko un spēcīgo dabu.


Vrišabha – Vērša ascendents


Vrišabhu pārvalda Shukras - Venēras sievišķīgā puse, kombinācijā ar zemes elementu tai piemīt ļoti spēcīga un jūtīga daba, kas ir ieinteresēta uzkrāt un paturēt baudas un laimi sev. Shukra ir laimes un baudu planēta un caur vērša zīmi vrišabha šīs lietas uztver ar lielu nopietnību, kur baudām tiek radīta sava noteikta kārtība. Shukra pārvalda arī 6 bhavu, kas parāda ka Vrišabhas var smagi strādāt, būt lojāli, uzticami cilvēki, gatavi uzņemties sarežģītus uzdevumus tik ilgi, kamēr viņi procesā redz jēgu un potenciālu radīt skaistumu un harmoniju. Dēļ savas jūtīgās dabas, bet savā ziņā tā ir arī vājā puse, Vrišabha var kļūt par nepatīkamu ienaidnieku apkārtējiem. Vrišabhai dzīvē jāiemācās savu vēlmi – gūt baudu tikai sev, pārvarēt, iemācoties dalīties ar apkārtējiem. Šī zīme var kļūt mantkārīga un ne obligāti spējīga redzēt tālāk par savām vajadzībām un vēlmēm. Šī ir komforta un miera zona, ģimene var kļūt par “īpašumu”, jo Vrišabha ir visstabilākā no visām zīmēm, kas ir pozitīvi, kad kaut kas jānotur, bet paliek traucējoši, ja kaut kas ir jāatlaiž vaļā. Šajā zīmē Chandra – Mēness ir ekskalācijā, savā spēcīgākajā pozīcijā, kas vēl pastiprina Vrišabhas stabilo dabu. Vrišabhas pārvalda seju un visus sajūtu orgānus, šīs sajūtas var būt ļoti dziļas un nopietnas, šī vieta parāda kur mēs vēlamies izjust savas visdziļākās jūtas. Vrišabhas ir tie cilvēki, kas spēj kvalitatīvi novērtēt un cienīt labu komfortu, bez pārspīlējumiem. Vrišabhas tieksies uz situācijām, kur viņas var radīt stabilitāti un struktūru, justies droši un pasargāti, bet viņiem jābūt uzmanīgiem, ja notikumi sāk mainīties, īpaši ja tas notiek emociju iespaidā. Bieži Vrišabhas spēcīgi pretojas pārmaiņām, un labāk izvairīsies no situācijas, ja zinās ka viņiem tur ir jāmainās. Šeit Vrišabhām jāmācas no savas pretējās zīmes – Vriščikas, kas ir mainīga un dziļi emocionāla, spēj dziļi izjust apkārtējo vidi un cilvēkus, spēt iedziļināties pat vissīkākajās detaļās un ļauties dinamiskām pārmaiņām ik uz soļa. Bieži Vrišabhas var lielāko vērtību uzlikt uz stabilitātes vairāk nekā uz izaugsmi un pieredzi, tāpēc viņām ir jāmācas atlaist tad, kad viss beidzas.

Mithuna – Dvīņu ascendents


Mithuna pārvalda Budhas - Merkurija vīrišķo un uz āru vērsto daļu. Budha ir komunikāciju, ideju, fleksibilitātes, variāciju planēta, un caur Mithunas zīmi Budha darbojas ļoti profesionāli un māk to nodot visai pasaulei. Mithuna ir ļoti komunikatīva zīme, viņiem patīk runāt, bet ne jau tikai vārdus, viņi ir kreatīvi un patīk izpausties dažādos veidos. Budha ir ļoti kreatīva graha, Mithuna ir tā zīme, kam patīk salikt lietas kopā un spēlēties ar tām, izmēģināt visu iespējamo, tāpēc Mithuna savā dzīvē izmēģinās visa veida aktivitātes, jo tas viņām ārkārtīgi patīk un ja viņām ir kaut kas jauns – tas viņām interesē. Prieks rodas atklājot jaunas lietas, iedziļinoties savās interesēs līdz pat sīkumiem. Mithunai varētu būt ļoti daudz intereses, bet īsti neviena no tām netiks pedantiski apgūta, jo viņām ātri apnīk rutīna – vējš matos un dodās jaunā virzienā. Tomēr, ja gadās, ka šajā virpulī Mithuna atrod ko tādu, kas tām ir ļoti svarīgs – tie ieguldīs lielu enerģiju, profesionalitāti un kreativitāti lai kļūtu par speciālistiem.
Mithunas darbojas labi jomās un situācijās, kur jātiek galā ar daudzām detaļām, komunikāciju – piemēram, lasot lekcijas, esot par skolotāju, pārdevēju, kopumā profesijās kurā izteiktais vārds ir svarīgs. Problēma ar Mithunu, ka bieži viņi spēlējas un koķetē un neņem lietas nopietni, īpaši, kas attiecas uz nākotni. Viņi mīl mācīties un izmēģināt jaunas lietas, būt plūsmā ar laiku, nekā uzņemties darīt kaut ko monotomu un svarīgu ar savu dzīvi. Budha ir nīčā 10 bhavā, kas parāda nepatiku pret atbildību un spiedienu no darba puses, bet Mithuna labprāt paliktu savā nenopietnajā un vieglā attieksē pret dzīvi, nemaz nemēģinot izsisties līdz priekšnieka amatam. Mithuna ķermenī pārvalda kaklu, plecus, rokas un plaukstas, tā ir tā vieta kur mēs grozam savu galvu no vienas puses uz otru un izvēlamies vairākas opcijas mūsu dzīvei, viņiem ir grūti pieņemt to, kas atrodas viņu acu priekšā. Un tad, kad Mithuna kaut ko arī paņem, tā ar rokām spēlējas un groza lietu no visām pusēm un mēģina saprast ko šī lieta viņai nozīmē. Mithunām ir vērtīgi mācīties no savas pretējās zīmes – Dhanu, kas ir vērsta uz stabilām vērtībām un lielajiem nākotnes plāniem, iemācīties samierināties ar to, ko Dievs dod šajā brīdī.


Karkata – Vēža ascendents


Karkatu pārvalda chandra - mēness, šī zona pārvalda mūsu krūškurvi un visus orgānus, kas tur lokalizējas – tai skaitā mūsu sirds un emocijas. Karkatas visādā ziņā ir visjūtīgākā un visievainojamākā zīme no visām zodiaka zīmēm. Tie jūt ļoti dziļi, bet tie nav īsti pārliecināti ko iesākt ar savām sajūtām. Mēness ir mūsu daļa, kas ir samērā nevainīga un vēlas tikai justies labi, bieži, kad jūtamies slikti, mēs īsti nezinam ko iesākt ar šīm sajūtām. Bieži jau neko arī nevar darīt, jo tie ir kā ūdens viļņi, kas, kad aprimst vējš, paši no sevis nomierinās. Tā vietā karkatas bieži, lai justos labāk iesaista arī apkārtējos cilvēkus savā drāmā. Viņi dodas uz ārpasauli, lai justu mieru un savienību ar apkārtējiem, bet bieži tieši šādi tiek pavairots stress, veicināta pieķeršanās un emocijas. Labākajā gadījumā uz brīdi vēlme tiks apmierināta, bet caur šo vēlmi karkata atkal un atkal pieķeras apmierinājuma objektiem, kas viņai atkal izraisa ciešanas. Karkatas ir spējīgas sajust apkārtējo emocijas, un citu emocijas tās var pat pārņemt gandrīz visu laiku. Katru dienu tie jūtas nedaudz savādāk, un viņi nav pārliecināti kā viņi jutīsies nākamajā dienā. Viņi vēlētos plūst ar dzīvi viegli un nepiespiesti, bet ne vienmēr pārējie tam piekrīt – īpaši Karkatai pretējā zīme – Makara, kam dzīve ir izplānota un fiksēta. Patiesībā par šo tēmu Karkatām ir daudz ilūziju. Viņi tiecas uz to, ka viņi varētu mīlēt visu un visur, bet to nav iespējams ilgstoši izturēt, jo mīlestība pret pieaugušajiem ir apbusēja un tā nevar ilgstoši būt vienpusēja. Karkatas mīlestība ir tā mātes beznosacījuma mīlestība, un tā ir vērtīga, jo viņi spēj mīlēt apkārtējos cilvēkus gluži kā savus bērnus – bez vēlmes pēc abpusējas atbildes. Tāpēc Karkatas ir lieliskas mātes, īpaši ja Chandra jūtas labi.
Karkatām patīk rūpēties par citiem cilvēkiem, dot viņiem beznosacījuma rūpes, bet bieži neiztiek ar lielu devu emociju, kas citiem var šķist arī grūti saprotams. Ja reiz viņi pieķeras kādai idejai vai cilvēkam, viņi vēlas saņemt atpakaļ tās pašas emocijas un ja nesaņem, tie var kļūt pasīvi agresīvi un spēlēt emocionālas spēles vai arī rāpties atpakaļgaitā kā vēzis, lai saņemtu vajadzīgo pieņemšanu. Karkatām jāmācas lēmumus pieņemt ne tikai balstoties uz emocijām ,bet gan uz racionālām un praktiskām lietām, kā to dara viņiem pretējā zīme – Makara, ko pārvalda Saturns. Ir tikai dažas lietas dzīvē, kur mums nepieciešams emocionāls lēmums.


Simha – Lauvas ascendents


Gluži kā Surya - saule, Simhas parāda spīdošu un spēcīgu personību. Viņi apzinās savu iekšējo spēku un savas vajadzības, un nekautrējas to parādīt it visā ko viņi dara. Simhas apzinās arī citu cilvēku spēcīgās puses un labprāt palīdz citiem, tos motivējot un uzmundrinot kā kļūt stipriem. Diemžēl, Simha pārmērīgā entuziasmā šī procesa laikā var palikt lielīgs un iedomīgs, kaut gan patiesībā Simha tikai vēlas palīdzēt. Simhām ir jāuzmanās, lai viņi nepārkāpj savas robežas un izjūt otra cilvēka telpu un iespējas realizēt iedoto uzdevumu. Simha ir karalis, tāpēc viņām jāiemācās būt labvēlīgām pret cilvēkiem. Savtīgs karalis visu bagātību un karaļvalsti okupēs tikai sev, un dažkārt pat ieņems citu cilvēku telpu, tikai lai varētu valdīt pēc iespējas lielākā teritorijā. Ik pa laikam šāds niķis Simhām var uznākt, bet viņām nevajag pārņemt cita cilvēka telpu un dot dažkārt tiem nevajadzīgus padomus un kritiku, viņiem jāsaprot, ka ar savu bagātību un spēku vajag dalīties ar citiem un nevis meklēt citu cilvēku apbrīnu un apstiprināšanu par to cik viņš ir labs. Šī ir Simhas daba dažkārt parāda apkārtējiem viņu ne no tās labākās puses, tāpēc citi cilvēki viņu redz kā ļoti lepnu cilvēku, kas liedz viņiem redzēt patieso Simhas dabu – mīlestību un gudrību. Simhas zīme pārvalda kuņģi, kur mēs saņemam apmierinājumu un gandarījumu par apēsto un psiholoģiski sajūtam sātu, par dzīvē saņemto- veselīgā izpausmē. Simhas zīmi caurvij cieņa, jo labs karalis ir tāds karalis kas ciena savu valsti. Surya un Simha parasti nesliecas uz dusmām un naidu, drīzāk viņi kļūs par izsmalcinātiem tirāniem un diktatoriem, kad tos kāds sadusmos. Karalis nepatīkamu cilvēku atlaidīs vai sodīs, bet fiziski sodīs tieši Mangala, Simhas reti iet paši kauties, bet kad to dara tajā ir manāms Karaliskums un cieņa. Simhām savs spēks jāizmanto, lai tie kļūtu labsirdīgi un devīgi, nevis izmantot citus un dominēt pār tiem. Spēka izrādīšana Simhām ir viņas vājā puse, tāpēc viņiem jāiemācās sadarboties ar citiem, nevis sacensties un censties obligāti visur pierādīt savu taisnību.


Kanja – Jaunavas ascendents


Kanju pārvalda Budhas – Merkurija iekšējo dabu, tās detaļas. Budha ir tā graha, kas padara mūs apzinīgu par visām detaļām mūsu dzīvē. Budhas iekšējā kvalitāte parādās caur Kanjas zodiaku, kas palīdz organizēt visas tās lietas, kas mūsu dzīvē notiek un kur ir nepieciešama organizācija. Dažkārt, kanjas kļūst raižpilni par tik daudzām lietām, kas vēl ir jāsaorganizē, ieskaitot viņus pašus. Kanjām ir jāuzmanās, ka viņi nesāk uzņemties pilnīgi visu atbildību tikai uz sevis, viņiem ir jāiemācās ieraudzīt “lielo bildi”, ka viss notiek ar Dieva palīdzību, neskatoties dažkārt uz mūsu pūliņiem. Kanjas mēdz būt pārmērīgi atbildīgi attiecībā pret sevi un viņu izaugsmi, tāpēc tie kļūst ļoti atbildīgi un uzņemas par daudz. Viņiem ir grūti deleģēt darbus citiem, jo uzskata ka viņi ir eksperti visa veida pienākumos. Budha, kas pārvalda Kanju, kurē arī viņu 10 bhavu – darbu, tas vēl vairāk parāda to cik viņi atbildīgi pieiet pie jebkura darba. Kanjām dzīvē vairāk jāmācās Mīnas zīmes “es atlaižu visu vaļā” stila. Kanju labā īpašība ir tā, ka viņi spēj risināt sarežģītus un nepatīkamus uzdevumus, Kanjā Budha paliek daudz nopietnāka, kā tas ir Mithunā. Šeit Budha raizējas par visām tām detaļām, kas viņai ir jāizdara. Ja nu tā viena detaļa ir ļoti svarīga, un ja Kanja to palaidīs garām, iespējams viņa jutīsies ka nav visu izdarījusi perfekti. Tāpēc Kanjām nedaudz vajag pacelt galvu, neraizēties tik daudz par lietām ko vajag izdarīt un detaļas ko vajag sakārtot. Bieži Kanjām ir samērā vāja fiziskā konstitūcija (Vata doša), kas ir jāstiprina caur uzturu un disciplīnu, vērstai uz veselību. Kādreiz reizi pa reizēm atbrīvoties un uzticēties augstākajam ir lielākā mācība priekš Kanjas. Kanjas zīmē Budha paliek ļoti nopietna, spējīga inteliģenti koncentrēties uz vissvarīgākajām detaļām, toties mazāk iegūt prieku un jautrību no tā visa.


Thula - Svaru ascendents 

Uz āru vērstā, vīrišķā Shukras daba ir piesaistīta gaisa elementam, tāpēc Tula cenšas būt harmoniskā kontaktā ar citiem cilvēkiem – īpaši ar partneriem, jebkurš konflikts dara to nemierīgu. Tulas simbols ir svaru kausi, kuru mērķis ir izsvērt divas vienības, un izvēlēties labāko – viņas var tik ilgi izsvērt, ka pārējiem nepietiks pacietības gaidīt. Dažkārt Tulas ir pārņemtas ar attiecībām, kurās viņām patiks kalpot un palīdzēt partnerim. Caur Tulas zīmi, Shukra vēlas radīt skaistumu, un šo skaistumu un harmoniju pārnest uz attiecībām un cita veida intelektuālām saistībām – sociāliem, darba, biznesa un globāliem kontaktiem, viņi ir izcili psihologi, jo spēj ieklausīties otrā cilvēkā dēļ tā, ka lagnā Tulām Surya ir nīčā – viņi spēs savu Ego nolikt otrajā vietā aiz cita cilvēka. Tulas galvenais mērķis dzīvē ir padarīt visus apkārtējos cilvēkus laimīgus, tāpēc tie ir bēdīgi slaveni ar savu vilcināšanās manieri. Kā tajā tautasdziesmā: "Stundu stāvu domādama, kam lai sēžu kamanās". Tulas vilcinās tāpēc, ka viņas baidās pieņemt nepareizo lēmumu, jo kādam var sāpēt vai kāds būs vīlies, un Tula vēlas lai visi justos labi. Ja situācija būs arī slikta viņai pašai, un viņa negūs no tā baudu, arī tad viņa vilcināsies. Kā saka, lai vilks ir paēdis un kaza dzīva. Viņi negrib, lai kāds būtu vīlies, bet protams, ka tas dzīvē nav iespējams. Dzīvē mums jādara labākais šajā brīdī, jāpieņem lēmums un jādzīvo ar to tālāk. Bet pārsvarā Tula šaubīsies un vilcināsies, jo viņa nebūs pārliecināta, ka visi beigās būs apmierināti. Šī vilcināšanās parasti padara situāciju vēl sliktāku, īpaši ja Tula ieņem autoratīvu lomu sabiedrībā. Turpinoties notikumiem tulas nonāk izmisīgā situācijā, un reaģē impulsīvi un neapdomīgi dēļ savas dinamiskās un vējainās dabas. Ja Tula mācītos no savas pretējās zīmes – Meshas, kas ir spējīga ātri un izlēmīgi pieņemt lēmumus, tā kļūtu par harmoniskāku cilvēku. Tula ir labs diplomāts un spējīga tajos darbos, kur nepieciešams izprast visu apkārtējo cilvēku vēlmes un vajadzības. Tomēr Shukras daba Tulai nedod mieru, jo Shukra tiecas pēc kaislībām, baudām – tāpēc Tulām šajā dzīvē jāmācas menedžēt savas vēlmes, un arī pieņemt apkārtējo cilvēku vēlmes – tā ir lielākā izaugsme Tulas dzīvē. Dzīves uzdevums ir savas vēlmes un kaislības harmonizēt ar citiem cilvēkiem, neaizrauties ar pārmērīgām baudām, apbrīniem, eiforiskiem prāta stāvokļiem, lai gūtu patiesu harmoniju ar savu iekšējo spēku. 

Vriščika - Skorpiona ascendents

Mangala šeit dod spēku izpausties iekšējām emocijām. Vriščika ir ūdens zīme, un ūdens ir par un ap emocijām. Tā kā šī ir fiksēta zīme, mangala vēlas emocijas stabilizēt, kas, protams, ir ļoti sarežģīti, jo emocijas, gluži kā ūdens, nepārtraukti mainās. Īpaši mainīgi un nepastāvīgi ir apkārtējie cilvēki, kuros mēs ieguldām savu laiku un emocijas – tāpēc Vriščikas bieži raizējas un cenšas kontrolēt situācijas un cilvēkus. Vriščikas ir bēdīgi slaveni ar to, ka spēj līdz sīkumiem iedziļināties citu cilvēku emocijās, viņi zin kā tikt līdz dziļākajiem psihes slāņiem un tās uz kādu brīdi arī kontrolēt. Viņi, gluži kā zemūdene, spēs nokļūt līdz Jūsu visslēptākajiem dārgumiem jūras dzelmē. Apkārtējie cilvēki dažkārt nogurst uz Vriščiku spēcīgā emocionālā fona, un tad no Vriščikas cilvēki var aiziet, kas izraisīs drāmu viņas dzīvē, kas līdzinās vētrai okeāna dziļumos. Tāpēc, viņiem jāmācas kā vadīt un atpazīt savas emocijas, nevis tās kontrolēt vai nospiest savā vai citu cilvēku pasaulē. Vriščikām jāmācās emocionāli būt stiprām, ļauties pārmaiņām un uzticēties augstākiem spēkiem par to, ka viņas saņems dzīvē visvajadzīgāko viņām. Caur skorpiona dabu mēs visi mācamies koncentrēt mūsu emocionālo spēku uz kaut ko vairāk, kā tikai lai justos labi. Šeit arī atrodas Vriščiku ģeniālā daba, ja viņi savā dzīvē līdz tam tiek. Ja reiz Vriščika kaut kam ir piesaistījusies, viņi ir ļoti neatlaidīgi un neatlaidīs vaļā, kamēr nebūs paši galīgi noguruši, tā ir Mangala cīņas daba. Vriščikām jāmācas kā dzīvē uz lietām skatītes daudz mierīgāk un vieglāk un spēt novērtēt tās lietas, ko jau viņi ir izdarījuši. Viņu emocionālie pārdzīvojumi par savām kļūdām neļauj tiem pilnvērtīgi augt, tāpēc viņiem jāsaprot, ka dažkārt izaugsme notiek arī viegli un vienkārši. Ne vienmēr ir vajadzīga drāma un šausmu filmu scenārijs. Kad Vriščikas nobriest, tie var kļūt par lieliskiem advokātiem un padomdevējiem – lai palīdzētu citiem izaugt un arī paši sev. Tie kļūst par izciliem emociju kontroles vadītājiem, vada seminārus un jogas nodarbības. Vriščikas ir tie, kas var doties tur, kur pārējiem ir bail doties, dēļ savas drosmes, neatlaidības un sapratnes par citiem cilvēkiem.

Dhanu - Strēlnieka ascendents

Dhanu attēlo vīrišķo un uz āru vērsto Guru - Jupitera dabu, graha, kas pārvalda izplešanos, cerības, bagātību un visa veida augšanu. Caur Dhanu, Guru izrāda sevi pasaulei. Tāpēc Dhanu cilvēkus var ievērot sabiedrībā – tie ir bieži optimistiski, dažkārt tie ir tie, kas uzmundrina pārējos, neskatoties uz viņu pašu personīgām grūtībām. Dhanu pārsvarā koncentrējas uz “lielo bildi”, cenšas saskatīt visā jēgu un nozīmi, nepiesienas pie nenozīmīgiem sīkumiem. Tomēr, bieži Dhanu var pazust realitātes bilde, jo viņi ir tik ļoti pieķērušies ar lielajām idejām, ka viņi tiek atrauti no tagadnes mirkļa. Dēļ Guru dabas, Dhanu cenšas izaugt jebkurā situācijā, tādā veidā neļaujot reāli iedziļināties problēmā, izvairoties no sekām. “Viss būs kārtībā” ir viņu biežākais teiciens. Dažkārt pat gadus pēc kādas sarežģītas situācijas, Dhanu pēkšņi pamostas, kad viņu kāds pamet vai situācija, kas it kā jau bija kārtībā, pēkšņi sabrūk viņu acu priekšā. Pat, ja Dhanu jau visu laiku zināja, ka tā būs, viņi vienalga cenšas ieraudzīt to lielo un skaisto “pozitīvo” bildi, uz dzīves gaišo pusi, un grūtības aizrunā ar kādu gudru filozofisku citātu. Protams, to pašu viņi var darīt ar cilvēkiem, kas viņiem ir iedoti tagadnē, tā vietā lai tiktu galā ar nepatīkamajām emocijām viņi cenšas otrā saredzēt tikai to labo un skaisto. Dhanu aizrunāsies ar gudrām, un, pārsvarā arī patiesām lietām un iespējams novels uz otru cilvēku to, ka viņš nespēj saprast dzīves “lielo bildi”. Bet, prom no negatīvām lietām, Dhanu taču visu redz pozitīvi – tāpēc neskatoties uz grūtībām dzīvē, Dhanu tālāk virzās ar optimismu. Šī ir reliģijas māja, tāpēc Dhanu stipri tic, ka ir kas stiprāks par mūsu pasauli, ka ir kas augstāks un svarīgāks un visam ir liela jēga. Šīs īpašības nāk no Guru, un tās tiek pastiprināti aktivizētas caur Dhanu ugunīgo dabu. Šie cilvēki kļūst par labiem skolotājiem un dzīves vadītājiem, vecākiem un advokātiem – cilvēki, kas aizstāv taisnību pasaulē. Dhanu jāiemācās balansēt taisnīgumu ar reālo un praktisko pasauli. Tā vietā, lai lidotu savā gudrībā pāri cilvēkiem, tiem ir jāiemācās nolaisties uz zemes un apskatīt situāciju arī mikroskopiskā līmenī.
Cilvēki, kas runā par to, ka pasaule ir pilna ar mīlestību un ar cerību.

Makara - Mežāža ascendents

Makaru pārvalda Shani - Saturna sievišķīgā daļa, tāpēc viņi mīl skaitīt un plānot savu laiku, ārēji ļoti disciplinēti, bet iekšēji viņiem bieži pietrūkst pašapziņas un spēcīgs Ego. Viņus pārvalda apziņa, ka visiem ir jābūt drošībā un aizsargātiem, lai nākotnē viss būtu kārtībā. Makaras uztrauc kas būs rīt, tāpēc bieži viss tiek izplānots, tā lai pietiek ēdiens un nauda, lai ir mājas kur dzīvot, tāpēc viņa visu rēķina un pieraksta savā kladē. Lai paceltu savu Ego, viņām šķiet, ka stingrā disciplīna un kārtība dos viņiem pašapziņu, ka viņi ir vērtīgi cilvēki. Makara bieži ir bailes pieļaut kļūdu, tāpēc parasti viņi visu aprēķina un rīkojas racionāli un loģiski – par to uz kurieni viņi dosies un kādu iespaidu viņi atstās uz citiem cilvēkiem. Tā kā Makara ir zemes zīme, Shani šeit to padara ļoti strukturālu un materiālu, tāpēc Makaras var kļūt dažkārt nedaudz mantkārīgi, un uz apkārtējiem viņi arī var sākt skatīties caur materiālo spektru. Viņi vēlas, lai lietas un dzīve būtu praktiska un racionāla, tāpēc problēma sākas tad, kad tā uz citiem cilvēkiem skatītās kā materiālām lietām. Diemžēl apkārtējiem tas kļūst nepatīkami un viņiem var šķist, ka viņus nepieņem tādi kādi viņi ir. Apkārtējie to var uztvert kā Makaras kontroli, dominējošu dabu, kas bieži izraisa bailes.
Makarām dzīves laikā ir jākļūst mazāk racionālām un vairāk jāsaslēdzas ar savām jūtām un emocijām, ko viņa bieži mācas no sava partnera - Chandras. Makara baidās no šīm emocijām, jo tad, kad mēs uzvedamies emocionāli, nevis racionāli, mēs varam zaudēt visu. Emocijās mēs nevienu vairāk nekontrolējam, ne laiku, ne struktūras ne arī sevi. Emocijas pārvalda ūdens un ūdens uzsūcas zemē un to pabaro. Makarām nepieciešams balansēt savu racionālo pieeju dzīvei ar nelielu devu emociju, mācīties to no Chandras, lai savā dzīvē piedzīvotu beznosacījuma mīlestību un laimi.
Kopumā Makaras strādā smagi un ir labi plānotāji, rūpējas par ģimeni, viņi ir labi pakalpojuma sniedzēji ar spēcīgiem un harmoniskiem ētiskiem principiem. Viņiem jāmācas būt uzmanīgiem, kad viņi spītīgi paliek pie saviem principiem savu baiļu dēļ, vajag mācīties būt vairāk plūsmā ar savu sirdsbalsi.
 

Kumbhas - Ūdensvīra ascendents

Kumbu pārvalda Shani vīrišķīgā un ārējā puse. Shani ārējā daba atnes sapratni par laiku – kā un kāpēc mūsu pasaule eksistē, kolīdz mēs apzināmies laiku, visus ierobežojumus, struktūras un saistības – kad šīs lietas nokļūst ārpusē un redzamas, mēs saprotam, ka mūsu mazā cilvēces eksistence ir jāatlaiž vaļā. Kumbhas zīmi raksturo pēkšņā izpratne, ka mēs cilvēki esam ārkārtīgi maziņi salīdzinot ar visu kosmosu, kumbhas ir zinātniski orientēti cilvēki, tie grib zināt kā daba strādā, patīk skatīties National Geografic, interesē astroloģija un kosmoss. Viņi ir ļoti garīgi, bet viņi to izprot caur zinātnes spektru. Kumbha labi saprot kultūru, politiku, zinātni, jo šo jomu ilgstošā nozīme ir daudz daudz lielāka par mūsu īslaicīgo dzīvi. Citāts par to, ka cilvēks dzīvo mazu laiku, bet zinātne mūžīgi, ir nācis no Kumbhas. Šī Kumbhas domu gaita nosliecas uz palīdzību cilvēkiem, šie ir lielākie humānisti zemes virsū. Shani ienes cilvēciskumu un sasaisti ar apkārtējiem cilvēkiem, tā kā šī ir 11 bhava – draugu, radu, tirgus laukuma atrašanās vieta. Šie ir cilvēki, kas spēj sevi upurēt vēstures un nākotnes labā, viņi spēj atteikties no savām vajadzībām. Ja skatāmies no Kumbhas, Shani pārvalda pirmo un divpadsmito bhavu, kas burtiski nozīmē pazaudēt savu pārliecību, pazaudēt sevi. Tieši tāpēc Kumbhas nav parasti tie pārliecinātākie cilvēki, tāpēc Kumbhām jāiemācās būt uzmanīgam un atšķirt, kur viņas ir vienkārši cilvēcīgas, un kur jau tām pietrūkst pašapziņas pastāvēt par savu taisnību. Kumbhas dažkārt var šķist pazemīgi, bet īstenībā tā ir tikai pašapziņas trūkuma izpausme. Vecumā bieži Kumbhas savā rūgtumā nožēlo, ka neizpauda dzīvē sevi pietiekami spilgti. Kumbhas apkārtējie raksturo kā ļoti gudrus cilvēkus, bet dažkārt tie ir auksti un neemocionāli dēļ Shani, moderni un praktiski, ar labu atmiņu. Spēj labi koncentrēties. Tiecas pēc vientulības un kontaktiem vienlaicīgi. Viss padodas viegli, saņem rezultātus samērā viegli. Ja Kumhas vajadzētu salīdzināt ar kādu filmu, tā būtu par laika mašīnu, kas spējīga pārvietoties gan nākotnē, gan pagātnē.
Kumbhām nepieciešams skatīties uz pretējo zīmi – Simhu, kas savā pašapziņā ir spēcīga un pārliecināta, tāpēc Kumbhu partneri būs parasti līdzīgi Simhas zīmei, caur šo zīmi tā atradīs līdzsvaru. Kumbhai jāsaprot, ka ir atšķirība starp patiesu pazemīgumu un pašapziņas trūkumu. Tomēr kopumā viņas labi saprot laika ietekmi uz mūsu dzīvi, dzīves kāpumus un kritumus, ieguvumus un zaudējumus, uzvaras un sakaujas. Kumhas ir spējīgas redzēt to, kā viss tas iekļaujas “lielajā bildē” uz zemes un par to ka viss ir pilnīgs. Tieši tāpēc mums vajag salīgt mieru ar karmu un laiku.

Mina - Zivs ascendents 

Meena attēlo iekšējo Guru dabu, vēlmi izolēties, Guru ir tā graha, kas izpleš un liek augt, šeit tas liek augt iekšēji un psiholoģiski. Minām patīk vietas, kur var izolēties un meditēt un strādāt aiz kadra. Minām ir ļoti mistisks un kreatīvs prāts, tā kā Meena ir 12 zodiaka zīme, tā parāda vēlmi atlaist vaļā visas vecās pieķeršanās gan materiālā gan arī garīgā ziņā, tiem patīk fantazēt un būt savā sapņu pasaulē un kontaktēties ar sākotnējo sākumu. Viņiem pārņem tā sajūta, ka lai arī ko viņi darītu, viss notiks tā, kā tam ir jānotiek. Tāpēc Meenas zīmes cilvēki parasti ir atbrīvoti un plūst ar vispārējo telpu un laiku, kas no malas apkārtējiem var izskatīties kā slinkums vai vienaldzība, kaut gan patiesībā Mīnas iekšēji meditē un atbrīvojas no liekā. Bieži Minas var justies kā upuri situācijās, kur viņiem nav iedota vadības stūre un viņi kā rudens lapa vienkārši plūst pa upes straumi. Šī ir tā bīstamā Minas kvalitāte, kas viņai ir jāpārvar. Viņiem ir jāintegrē sevī Kanjas kvalitātes, uzņemties atbildību, čaklumu un cenšanos pašam vadīt atbildību par savu dzīvi, nevis vienkārši plūst pa dzīvi un gaidīt kad notiks brīnumi. Neskatoties uz to, Minas ir ļoti cilvēkus mīloši, īpaši attiecībā pret tiem, kam ir garīgās krīzes un ko Minas dēvē par pazudušajām dvēselēm. Kopumā Minas vēlas kalpot citiem, īpaši tās Minas, kurām nav teikšana un kuras jūtas izstumtas no sabiedrības, tāpēc tām jānodarbojas ar labiem darbiem, kas ir orientēti uz kādu būtisku mērķi, jo par to arī planēta Guru atbild – augstākās zināšanas un pasaules labums. Ja Minas cilvēks vienkārši cenšas dzīvot pasaulīgajos un savtīgos labumos, viņi tikai ieslīgs bezrūpībā. Tāpēc, stingri apņemoties izdarīt kaut ko pasaulei, ir labākā lieta ko Mena var darīt savā dzīvē, tāpēc ka tādā veidā viņa automātiski orientējas uz savu mistisko prātu uz kaut ko taustāmu nevis tikai filozofisku. Tādejādi viņi tiešām arī var izdarīt to darbu, lai pabeigtu karmas ciklu, nevis tikai sēdēt un sapņot par skaistāku nākotni, cerot ka Dievs kādu dienu, kaut kādā veidā par viņu un visiem apkārtējiem parūpēsies. Zivis var sākt peldēt katra savā virzienā, ja tie nebūs piesardzīgi. 

Materiāli tulkoja Dr.Guna Vilka, no Sam Geppi ar papildinājumiem. 

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies). Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.
Piekrītu