Sade Sati ir mūsu dzīves ziemas periods – Saturns ierodas un sasaldē ledus kristālos visas mūsu emocijas. Periods, kas liek uz lietām paskatīties īstāk un lēnāk. Redzētu, kur slēpjas mūsu dziļākā gudrība.
Kopumā šis periods ilgst ~ 7,5 gadus. Sade Sati iedala trīs daļās: pirmā, kad Saturns ieiet 12 mājā no mūsu Mēness, otrā – kad tas iziet cauri 1 mājai, kurā atrodas Mēness un trešais periods - tad, kad iziet ārā no otrās mājās. Visu šo gadu laikā Saturns ir cieši klāt mūsu Mēness enerģijai.
Senie raksti runā, ka Sade Sati ir visnežēlīgākais posms – bet tāds tas ir tikai tiem, kas mīl slinkot un gaida, kad dzīve visu pienesīs uz sudraba paplātes. Tie, kas mīl darbu – šis ir lielākais iespēju un mācību posms.
EMOCIONĀLĀ ATBILDĪBA
Spēja uzņemties atbildību par savām rīcībām, sadalot hierarhijā pienākumus un atbildību augstāk kā emocijas. Piemēram, jums ir pienākums aizbraukt uz kādu svarīgu pasākumu, bet tajā dienā vienkārši nav oma, un jūs atsakāt – tā vietā, lai pārkāptu pāri savam emocionālajam vērtējumam un pārejošām sajūtām. Šajā periodā viss notiek lēnāk un notikumi tiek padarīti spilgtāki. Tie mūs it kā “iespiež” laika važās un liek mums pūlēties. Daudzi tieši šajā posmā uzsāk mācības, apgūt dzīves vērtības un iegūst izpratni par kosmiskajiem likumiem.
Sade Sati iedod iespēju atbrīvot sevi, darot to caur disciplīnu un atbildību. Iemācoties izdarīt solīto, pievērst uzmanību detaļām.
BRIEDUMS
Saturns parūpēsies par to, lai šajā periodā mēs saņemtu grūtus uzdevumus – finansiālus pārbaudījumus, personīgu stresu, šķietami nepārvaramus šķēršļus – kā darba, partnera zaudēšana, konflikti ģimenē. Tā mērķis ir veicināt mūsu briedumu, lai mēs mācētu uzņemties atbildību. Šis laiks ir būtisks un nozīmīgs, lai saprastu savas emocijas, kā arī spēju uzņemties atbildību par tām lietām, ko mēs radām šajā pasaulē. Bieži šajā periodā dzimst bērni – tieši tie ir tie, par kuriem ir jāuzņemas nopietna atbildība. Izpildot uzdevumus, mēs atbrīvojam karmas kausus. Sāpīgais Sade Sati efekts rodas tad, kad cilvēks nevēlas vai negrib uzņemties atbildību par to, kas ir. Tad Saturns rada pretestību un šķēršļus cilvēka dzīvē. Tad Saturns kļūst nelabvēlīgs, kā parasti biedē astrologi.
EMOCIJU SAKĀRTOŠANA
Sade Sati māca nepieķerties emocijām un pārstāt dramatizēt notikumus, un skatīties uz dzīvi bez rozā brillēm. Šajā periodā mums nākas sastapties ar cilvēkiem, kuru horoskopā dominē Saturna enerģija – tie ir mūsu labākie skolotāji šajā posmā. Tie mums iemāca uz dzīves notikumiem skatīties kā uz iespējām, izvairoties no sajūtu dramatizējuma.
NOVĒRTĒT LAIKU
Savā ziņā Saturna princips parāda, kā Tu attiecies pret laiku. Tas paspilgtina visas pieredzes, tas liek cilvēka apziņai un sajūtām piedzīvot visu dziļāk un īstāk, ar mērķi iegūt briedumu. Saturns paspilgtina karmas spilgtākos punktus, tos dzīves aspektus uz ko mums ir jāfokusējas un kuri ir jāatīra, lai mēs spētu izaugt.
SAKĀRTOT SEVI
Saturna pozīcija kartē parāda cik permanenta un sinhronizēta cilvēka saikne ar paša apziņu un zemapziņu, pat dzīves visgrūtākajos mirkļos. Labi novietots Saturns parāda, ka cilvēks zina, kad apstāties, kad iet ātri, kad strādāt, kad padoties, kad izturēt un kad būt stabilam dzīves visgrūtākajās un viltīgākajās situācijās. Nelabvēlīgi novietots Saturns liks cilvēkam iekrist ignorances tumsā brīžos, kad dzīvē parādīsies izaicinājumi. Šādam cilvēkam nav gaismas tuneļa galā. Saturns kļūst par Saules ēnu un cilvēks atsakās no palīdzības, tas izturas kā muļķis un pats sevi sasien ciešanu virvēs. Tad Saturna enerģija ieiet ignorancē. Cilvēks zaudē cerības. Jo, bez ticības, zināšanām un tehnikām, var pazaudēt eksistences jēgu. (Tulkots no Nithyananda Times )
MIERS
Saturns vēlas iemācīt samierināšanos ar dzīvi. Pacietība un miers ir īpašības, ko mums ļauts iemācīties šajā periodā. Kā saka parunā – piecas reizes nomēri, vienu reizi nogriez. Mūsdienās mēs mākam lietas sasteigt, darīt ātri un haotiski, neapzinoties, ka katrai darbībai ir sekas. Bieži cilvēki uzsāk Jyotish studijas tieši Sade Sati posmā, jo tas ir visefektīvākais veids kā izzināt sevi, savu dzīvi un iemācīties to pieņemt.
EKSĀMENS
Parasti eksāmenu mēs liekam mācību beigās, tāpat arī Sade Sati pēdējās 200 dienās mēs liekam pārbaudījumu – tajā posmā notiek maksimāli viss, lai mēs varētu ar labu atzīmi nolikt un parādīt to, ko esam iemācījušies.
Saturns ir “stingrais skolotājs”, tas ir strikts un disciplinētas – tāpēc nekādas upaijas pret šo aukstasinīgo mācītāju nepalīdzēs kā tikai sekot viņa norādēm un prasībām. Jūs varat bastot nodarbības tāpēc, ka tajās ir pārāk stingrs un prasīgs skolotājs, bet – redziet problēmu paši. Iespējams, paliksiet nesekmīgs un problēmu būs vairāk, nekā ja pacietīgi izturēs mācības.
1. Ierasties laicīgi, būt disciplinētam ikdienā un darbā, sekot zināmai rutīnai.
2. Uzņemties atbildību par dzīves notikumiem, ģimeni, attiecībām utt.
3. Izveido darbu sarakstu par ilgstošajiem projektiem, izveido plānu, kad viņi tiks iesākti un kad – plānot tos pabeigt.
4. Pārlūko tos notikumus, ko jau sen esi solījis vai plānojis izdarīt – Saturns par tiem atgādinās.
5. Senie raksti rekomendē iepazīties ar Hanumam Chalisa tekstiem, apzināti tos skaitot un izprotot to dziļāko nozīmi
6. Tekstos bieži piemin kā upaiju ēdināt nabadzīgos cilvēkus, kas ir apsveicami, bet – sākotnēji paskaties uz saviem tuvākajiem cilvēkiem. Vai tiem ir vajadzīga palīdzība ? Pavadi ar tiem laiku, padari tos laimīgus un centies saprast savu radinieku vecuma krīzes būtību. Saturns priecāsies par Tavu ieguldījumu.
7. Sade Sati laikā vajadzētu atturēties no vēlēšanās kļūt par lielu “zvaigzni”, Sade Sati mums māca kļūt pazemīgiem un vienkāršākiem, izvairīties no lielas izrādīšanās.
8. Sade Sati periods ir karmas atmaksas laiks, tāpēc viss, kas nav saprast un izzināts, viss tas ko Saturns domā mums vajadzētu atmaksāt – to mēs saņemsim. Tāpēc ir jāmācas pieņemt situācija, jākultivē labais kamēr “svaru kausi” izlīdzināsies.
9. Kultivēt sevī mieru, jo Saturns mums vēlas iemācīt pacietību, mīlestības būtību caur patiesu kalpošanu cilvēcei. Saturns nav jāuztver kā “ļaunais tēls”, drīzāk kā faktors, kas mūsus ierobežojot padara mūs par labākiem cilvēkiem.
10. Veikt dažādas sportiskas aktivitātes un norūdīšanos. Esmu novērojusi, ka cilvēki tieši šajā periodā pastiprinātāk uzmanību pievērš savai veselībai un caur izaicinājumiem vieglāk pārvar iekšējo pretestību un vieglāk panes satricinājumus.
STIEPŠANĀS NOZĪMĒ SADE SATI LAIKĀ
Ķermenī ir saites – tās mūs notur, lai mēs būtu kompakti un neizjuktu. Prātā ir bailes – tās notur mūsu domas, lai mēs varētu izdzīvot. Garam ir uzdevums – tas, savukārt, darīs visu, lai pārrautu drošās saites un iznīcinātu mūsu bailes. Lūk, dzīves dilemma. Tā mēs turamies, bet dzīve turpina darīt savu. Stiepjot kādu ķermeņa daļu mūsu prāts fiksē ideju, ka visam ir iespēju robežas. Turpinot stiept, ļaujot ķermenim pierast – tas piedzīvo pieredzi par robežu paplašināšanos. Tāpat notiek ar bailēm – pārvarot kādu savu iekšējo nedrošību un pārkāpjot prāta robežu, mēs atveram durvis – prāta durvis uz brīvību. Durvis uz jaunām atziņām sargā bailes, tās pārvarot mēs varam doties tālāk – pie Dieva, sapratnē par savu dzīvību un uzdevumu. Bailes rada Saturns un Rahu, jeb – karma un ilūzijas. Saturns pārvalda saites, kad tā tiek stiepta – tā baidās kļūt garāka un signalizē ķermenim sāpju impulsus. Ja kaut kādu brīnumu vārdā mums būtu iespēja atbrīvoties no šīm sāpēm, pazustu jebkuri ierobežojumi. Bet, mēs esam un būsim piesaistīti savai karmai – Saturnam.
Garīgais darbs
Mantras – efektīvas tās mantras, kas palīdz iegūt pacietību, mieru un godāt Saturna lēno dabu.
Lai uzlabotu Saturna darbību ir jāiegulda praktisks darbs. Rezultāti nāks lēni. Ieturot konstitūcijai atbilstošu ēdienu, darba un miega režīmu, ar laiku Saturna enerģija paliek stiprāka, pat ja dzimšanas horoskopā tā ir vāja.
Stiprināt spēju atteikties no tā, kas nav labvēlīgs ķermenim un izvēlēties veselīgākas alternatīvas. Trenēt spēju nepiesaistīties materālajai pasaulei (nauda, slava, ideoloģijas).
Samierināšanās – spēja saredzēt visus vienā līmenī, spēja saglabāt mieru, pat ja ir vairāk zināšanas un sapratnes nekā otram cilvēkam.
Spēja sekot kādām tradīcijām, ko nodod autoritātes. Sestdiena – saturna diena ir ideāli piemērota garīgam darbam, meditācijai un atpūtai, kas vērsta uz iekšējo attīstību.
YIN YOGA – atslābinošā joga māca precīzi par to, ko dara saturns savos periodos. Tas mūs ieliek nepatīkamā, audus stiepjošā pozīcijā, kas izraisa sāpes un vieglu diskomfortu. Bet kāpēc viņš to dara ? Lai mēs iemācītos atslābināties un saglabāt mieru, klāt gūstot efektu – dziļu sevis un mīlestības izjūtu.
“Saturna Varenība” – viena no grāmatām, kas ir bagāta ar mītiem un stāstiem par to, kā radās planētas. Palīdz izprast Saturna varenību un nozīmi mūsu dzīvē.
Ēdiens
Baltās un melnās sezama sēklas – satur vērtīgu kalcija avotu, kas baro kaulus, zobus un matus. Tonizē visus ķermeņa audus (eļļa, sēklas), palīdz uzbūvēt spēkus, atjaunot atmiņu un auglību.
Izvairīties no pārmērīgas stimulācijas ar kofeīnu, cigaretēm un alkoholu.
Nodrošināt ķermenim atturēšanos no pārmērīgas ēšanas sestdienās, iespēju robežās veikt atslodzes dienas.
Guggulu – mazina sāpes, izkasa nevajadzīgo, izmanto pie hroniskām slimībām, īpaši artrītiem, alerģijām, audzējiem.
Bosfēlija – mazina visa veida sāpes, īpaši pēc traumām, iekaisuma tipa sāpes. Paātrina lauztu kaulu un brūču dzīšanu. Efektīvs dažādu hronisku un ilgstošu slimību ārstēšanā. Atver ajna chakra – intuīciju un spēju pievērsties savam īstajam dzīves uzdevumam.
Mūmijs (Shilajit) – palīdz ātrāk sadziedēt kaulu lūzumus, izmanto osteoatrīta un osteoporozes ārstēšanā kā bagātīgu minerālvielu avotu.
Vībotnes sakne - senos laikos to iepina jostā, jo uzskatīja ka tā palielinās iekšējais spēks. Caur šīs saknes un arī auga lietošanu palielinās spēks kājās, ko pārvalda Saturna enerģija. Palīdz pārvarēt bailes, vājumu, depresiju, uztraukumu un neirozes. Izmanto arī bezmiega gadījumā kā tēju.
Sandalkoks Liek atgriezties pie dziļākās būtības un reālās dzīves pieņemšanas. Lieto, ja nomāc pastāvīgas raizes, pieķeršanās ārējai pasaulei, pastāvot izmisīgai vēlmei sevi pierādīt. Sandalkoks palīdz atbrīvot pastāvīgu prāta analīzi un atgriezties “šet un tagad”. Fiziskajā līmenī tam ir atvēsinoša iedarbība
Pačūlija Palīdz savienoties ar zemes elementu, siltais aromāts palīdz tiem, kas cieš no noguruma, nervu spriedzes un pārmērīgas garīgās aktivitātes. Atjauno ķermenisko sajūtu un darbojas antidepresīvi.
Ciedrs Dod nesatricināmu spēku dzīves grūtībās, spēju turēties pretī spēcīgām emocijām. Nostiprina pārliecību par savām spējām. Tā atbalsta gribas pārveidojošo spēku, spēju gūt no situācijām pieredzi, spēku un gudrību.
Kadiķis Palīdz pārvarēt bailes no neveiksmēm, atjauno spēju pārvarēt dzīves šķēršļus.
No grāmatas "Jyotish. Dzīves uzdevuma meklējumos"